W jaki sposób dbać o lakier samochodowy?

Nie każdy kierowca samochodu wie, że odpowiednia pielęgnacja karoserii może pomóc nie tylko w nadaniu pojazdowi idealnego wyglądu, ale także pozwala uniknąć korozji czy zabezpieczyć pojazd przed zgubnymi skutkami niesprzyjających warunków pogodowych. W jaki sposób powinno się zatem dbać o lakier samochodowy?

3 najważniejsze zasady

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że na zniszczenie lakieru w największej mierze wpływają warunki atmosferyczne. Zimą pojazd narażony jest na kontakt ze śniegiem, w innych okresach lakier narażony jest na opady deszczu czy wysokie temperatury. Wspomniane czynniki źle wpływają na wygląd lakieru, dlatego też w miarę możliwości warto zadbać o to, by pojazd, kiedy nie jest używany, stał w garażu.

Kolejną ważną zasadą jest samodzielne mycie pojazdu, lub korzystanie z myjni bezdotykowej. Niestety szczotki stosowane w myjniach automatycznych mogą porysować lakier. Do samodzielnego mycia pojazdu potrzebny będzie specjalny szampon oraz miękka gąbka – detergent należy rozcieńczyć w wodzie, a następnie umyć samochód używając gąbki.

Ostatnim krokiem jest polerowanie oraz woskowanie samochodu. Potrzebne są do tego specjalistyczne środki do pielęgnacji lakieru samochodowego. Woskowany samochód musi być dokładnie umyty i wysuszony. Do woskowania warto użyć miękkiej ścierki, która nie uszkodzi powierzchni lakieru. Taki zabieg będzie chronił lakier przed uszkodzeniami przez długi czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pielęgnacja auta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *